1. Okna z drewna
 2. Okna energooszczędne
  1. Pasywne 92 Drewno
 3. Hybryda pasywna
  1. Pasywne 110 Drewno / Alu
  2. Drewno-Aluminium 82
 4. Ogrody zimowe i fasady
 5. Drzwi
 6. Dodatki
Okna drewniane Rduch-Borek

Dodatki

Okna drewniane Rduch-Borek

rozwiń wybraną zakładkę

Rolety

Dom jest miejscem, w którym spędzamy większość naszego życia. Z tego powodu warto zadbać by było to miejsce, w którym czulibyście się Państwo swobodnie i bezpiecznie. W tym celu oferujmy kompleksowy system rolet zewnętrznych, które stanowią doskonałą izolację akustyczną, skuteczną ochronę przed nieproszonymi gośćmi. Pozwalają znacznie obniżyć koszty ogrzewania, a latem zapewniają przyjemny chłód i chronią przed promieniami słonecznymi. W swojej ofercie posiadamy rolety:

 • Rolety w skrzynce RKS (Wbudowane w belkę nadprożową)
 • Rolety w skrzynce PVC
 • Rolety natynkowe
 • Rolety w skrzynce INTEGRO

Okiennice

Okiennice to coś więcej niż dekoracyjny akcent. Skutecznie chronią i przed upałem, i przed chłodem, i przed wścibskimi spojrzeniami sąsiadów. Niektóre również przed złodziejami. Zobacz dlaczego warto wybrać okiennice:

Chronią przed słońcem

Dlatego warto je zamocować na ścianach tych pomieszczeń, w których okna są duże i wychodzą na wschód, południe lub zachód. Latem w takich pomieszczeniach jest szczególnie gorąco. Temperatura może w nich wzrosnąć nawet o kilkanaście stopni: w pomieszczeniach od wschodu - w godzinach porannych, od zachodu - po południu. Najgoręcej będzie w tych wnętrzach, których okna umieszczone są od południa - tam słońce jest najdłużej. Zamykając okiennice o odpowiedniej porze, chronimy wnętrze domu przed nadmiernym nagrzaniem. Jeśli zamocujemy okiennice ażurowe z regulacją ustawienia poziomych listewek (szczebelków), nie musimy całkowicie zaciemniać pomieszczenia. Dzięki temu możemy dozować ilość wpadającego do domu światła, a przy otwartym oknie świeże powietrze będzie swobodnie przepływać szparami między szczebelkam.

Chronią przed zimnem i hałasem

Zimą okiennice chronią przed chłodem. Zależnie od materiału, z którego są wykonane poprawiają właściwości termoizolacyjne okien o 30%.Jeśli zamontuje się mechanizm elektryczny, można je zamykać z wnętrza domu i nie trzeba w tym celu otwierać okna. Warto pamiętać, że zamknięte okiennice chronią też przed hałasem.

Chronią przed złodziejami

Dla nieprzekonanych jeszcze jeden argument: okiennice są alternatywą dla krat. Jeśli wyposaży się
je w okucia antywłamaniowe, trudniej będzie je sforsować od zewnątrz. Starym i sprawdzonym sposobem zabezpieczania okiennic przed wyważeniem jest ryglowanie ich od wewnątrz: sztabą albo specjalnym prętem.

Moskietiery

Moskitiery - siatki przeciw owadom

Moskitiery to najlepszy sposób na zabezpieczenie pomieszczeń przed owadami bardzo nagminnie występującymi w okresie wiosna - jesień. Przy zastosowaniu siatki o gęściejszym splocie moskitiera daje doskonałą ochronę dla osób cierpiących na alergie zatrzymując pyłki roślinne oraz kurz wszechobecne wokół naszych domów. Proponujemy Państwu moskitiery:

Moskitiera rolowana w kasetce

Komfortowa w użyciu i elegancka w wykonaniu moskitiera rolowana z naciągiem sprężynowym. Do wszystkich typów okien i drzwi stosuje się jeden rodzaj kasetki z regulowaną ilością siatki w zależności od potrzeb. Maksymalna wysokość wynosi 250cm. Moskitiera pionowa mocowana na zewnątrz do wnęki okiennej. System ten pozwala na szybkie i bezproblemowe zamknięcie / otwarcie moskitiery. Proponowana do wysokości 150cm. Moskitiera rolowana, przesuwana w poziomie z naciągiem sprężynowym. Idealne zamknięcie dla drzwi balkonowych. Blokowana dzięki taśmie magnetycznej - daje się łatwo i szybko otworzyć.

Moskiteira ramkowa

Najprostszy typ moskitiery. Siatka naciągnięta jest na aluminiowy stelaż. Łatwy i bezinwazyjny montaż
i demontaż z okna lub ściany. Moskitiera ramkowa polecana jest do obiektów w których występuje duża ilość okien służących głównie jako wywietrzniki (np. w gastronomii). Dwa rodzaje mocowania: na magnes lub elastyczne, sprężynujące zaczepy. Stelaż moskitiery w miejscach przylegania do okna czy muru jest dodatkowo uszczelniany wsuwaną szczoteczką.

Parapety

Gwarancja jakości i trwałości! W odróżnieniu od niestabilnych parapetów wyginanych z cienkich blach, nasze parapety produkowane są hutniczą metodą ciągnięcia roztopionego aluminium ze stopów konstrukcyjnych spełniających najwyższe normy jakościowe. Grubość uzyskiwanych w ten sposób parapetów sięga 2mm. Dzięki nowoczesnej technologii wytwarzania produkt nasz charakteryzuje się: dużą sztywnością, doskonałą trwałością, odpornością na uszkodzenia. Gwarantujemy wyjątkową szczelność produktu oraz solidność wykonania.

Różnorodność barw. Program standardowy obejmuje 7 kolorów podstawowych:

 • Malowane proszkowo: RAL 9016 (biały) RAL 8017 (czekoladowy brąz) RAL 8019 (ciemny brąz)
 • Anodowane: brązowy, oliwkowy, srebrny, złoty.

Szprosy

Konstrukcja szprosów - Rysunek techniczny

Witaraże i szkło ornamentowe

witraz1 witraz2 witraz3 witraz5 witraz6

witraz7 witraz8 witraz9 witraz10witraz11 witraz12 witraz13 witraz14 witraz15

witraz16
witraz17 witraz18 witraz19 witraz20

witraz21 witraz22 witraz23

Szkło ornamentowe
Eiche
Eicheh
Golden
Golden
Silvit bezbarwny
Silvit brąz
Łuska bezbarwna
Szkło zbrojone 6 mm
Machangni
Moorei
Oregon
Oregon
Kaszka bezbarwna
( Crepi )
Struga deszczu bezbarwna
Altdeutsch bezbarwny
Altdeutsch brąz
Machangni
Moorei
Oregon
Oregon
Kathedral bezbarwny
Mastercare bezbarwny
Masterpoint bezbarwny
Masterligne
Machangni
Moorei
Oregon
Oregon
Chinchilla bezbarwna
Chinchilla brąz
Delta brąz
Delta bezbarwna

Zabezpieczenia

Oferujemy różnorodne zabezpieczenia naszej stolarki drewnianej i okiennej:

 • Okucia antywyważeniowe - Wielostopniowy system okuc Roto NT
 • Zabezpieczenia elektroniczne - Modułowy system mechanicznych zabezpieczeń antywyważeniowych
 • Zabezpieczenia okien wielkopowierzchniowych - System okuć uchylno-przesuwnych Roto Pati
 • Zabezpieczenia drzwi wejściowych i balkonowych - System wielopunktowego ryglowania Roto DoorSafe MV Z500
 • Bezpieczne szkło
 • Szyby laminowane SGG STADIP lub hartowane SGG SECURIT - Ograniczenie ryzyka zranień

Bramy

Bramy segmentowe to nowoczesne rozwiązanie. Montowane są bezpośrednio za otworem wjazdowym, otwierane pionowo do góry i prowadzone pod kątem prostym, dzięki czemu całkowicie wykorzystują otwór wjazdowy i głębokość pomieszczenia, nie zajmując przestrzeni przed budynkiem. Każda brama segmentowa składa się z kilku paneli, które przy otwieraniu wjeżdżają do góry na prowadnicach podsufitowych.Zapraszamy do kontaktu, chętnie doradzimy i pomożemy w optymalnym
wyborze rozwiązania:
  +48 32 476 06 70   lub     firma@rduch-borek.pl


NOWOŚĆ

Wykonywanie konstrukcji dachów z drewana klejonego

Moskitiery w różnych systemach

Obróbka metalu - wykonywanie balustrad

Oblachowania konstrukcji dachowych

Okna energooszczędne

Okna na lata!

Oferujemy Państwu nowoczesne okna drewniane energooszczędne o
profilu 92 | 3-szybowe | k=0.4/0.5
Idealne do domów pasywnych.

100% GWARANCJA JAKOŚCI


Zadzwoń i przekonaj się:

 1. +48 32 476 06 70


Projekt UE Dofinansowanie

Słowa kluczowe: Ogrody zimowe, Drewno-aluminiowe konstrukcje, Architektura ogrodowa, Ogrody całoroczne, Przestrzeń relaksacyjna, Projektowanie ogrodów, Eleganckie ogrody, Ochrona przed warunkami atmosferycznymi, Zieleń w każdym sezonie, Ogród pod szklanym dachem, Dostosowane rozmiary i konfiguracje, Estetyka i funkcjonalność, Luksusowe ogrody, Energiooszczędne konstrukcje, Łączenie natury z nowoczesnością.

Projekt i realizacja: aurorastudio.eu